Zaczarowana Furmanka

Koncepcja slow wedding

Wesele w koncepcji slow oznacza łączność z naturą i bezstresową jego organizację.
Trend „slow” oznacza, że liczę się ja, moja wizja i moja koncepcja spędzanie czasu. To kierowanie się sercem, a nie tylko poczuciem obowiązku.

Czym jest slow wedding?

„Slow wedding” jest nowoczesnym i alternatywnym sposobem organizacji wesela zgodnie z Waszym system wartości. Nie posiada sztywnego  harmonogramu. Główny nacisk stawia się na emocje oraz doświadczenia, nie zaś na rzeczy materialne. W koncepcji slow wedding nie ma gotowego przepisu na wesele, nie ma wyznaczonych ram, nikt nikomu nie narzuca sposobu organizacji uroczystości. Chodzi przede wszystkim o pogłębienie relacji międzyludzkich i zaspokojenie potrzeb własnej duszy. Odrzuca się zbędną presję, docenia to, że mniej znaczy więcej. Zauważa się, że człowiek jest częścią natury oraz ma prawo do radości, miłości i nieskrępowania.

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób zorganizować takie wesele, proponuję wziąć kartkę, długopis, partnera i rozpisać sobie:

1. Wasze wspólne marzenia i pomysły dotyczące Waszych zaślubin
Marzy Wam się sielski klimat i połączenie z naturą? A może rustykalne wesele w stodole, wesele w stylu boho czy plenerowe? A może chcecie coś w stylu rock & roll? Chcecie mieć ślub kościelny czy może wolicie indywidualną przysięgę w plenerze? Pozwólcie się ponieść wyobraźni, celebracja Waszej miłości jest tego warta. Wypracujcie Waszą wspólną, idealną wizję. Koncepcja „slow” nie ma określonej stylistyki, więc wybierzcie motyw przewodni, który jest Wam najbliższy.

2. Wesele to jest celebracja Waszej miłości, Waszych zaślubin
Zapomnijcie o tym „co wypada i co trzeba”, wykreślcie utarte tradycje i schematy, które się z Wami nie zgadzają i zatrzymajcie tylko te, które są dla Was ważne. Zróbcie to po swojemu, zorganizujcie to dokładnie tak, jak Wy chcecie i skupcie się na rzeczach dla WAS ważnych. Nie macie ochoty na klasyczne oczepiny? Zaplanujcie nieoczekiwane atrakcje, które na pewno zaintrygują waszych gości.

3. Wspomnienia, wspomnienia i jeszcze raz wspomnienia!
Białe ściany, białe obrusy i drogie sztuczne dekoracje zamieniamy na spędzanie czasu z bliskimi i indywidualną przysięgę miłości w plenerze. Tutaj liczą się emocję i ich przeżywanie, a nie dobra materialne. „Slow” wedding to idealna propozycja dla tych, którzy chcą ten czas przeżyć maksymalnie głęboko.

4. Spędzanie czasu
Zjedzcie razem śniadanie, pobądźcie trochę sam na sam podczas tego ważnego dla Was dnia. Spędźcie czas z Waszymi bliskimi.

5. Luz, naturalność, brak przymusu
Chcecie wesele na luzie bez szpilek i garniaków? Macie ochotę na nietypową lokalizację? A może Panna Młoda nie chce brylantów tylko zwiewną wygodną sukienkę?
Jeśli Wy będziecie szczęśliwi, bezstresowi, uśmiechnięci i zadowoleni z przebiegu Waszej uroczystości, to Wasi goście też będą szczęśliwi. Postawcie na naturalną zieleń zamiast zimnych murów i cieszcie się życiem bez walizki przestarzałych tradycji.

Przeczytaj artykuły o nas